Tagliatelle met garnalen in pesto en verse tomaat
Een gerecht dat explodeert van frisheid en mediterrane smaken! De garnalen combineren met de pesto en tomaten voor een niet te missen genot.
Gerecht voor 4 personen
Ingrediënten:
- 1 teentje verse Knoflook
- 1 witte Ui
- Een bakje verse tomaten, in stukjes gesneden of een blikje verse tomaten cherry-tomaatjes-pomodorini in blik
- 400 gram garnalen
- Scheutje witte wijn
- Pesto toevoegen naar smaak (ongeveer 2 tot 3 eetlepels) - Pesto alle genovese
- 400 gram Tagliatelle Tagliatelle van Astorino of Tagliatelle igp Pasta-di-Gragnano
- Parmazaanse kaas
- Scheutje extra vierge olijfolie
Bereidingswijze:
- Snijd de knoflook en de ui fijn. Fruit de knoflook en ui in een pan tot ze goudbruin en geurig zijn.
- Voeg hieraan de gehakte tomaten toe en laat ongveer 6 minuten op laag vuur pruttelen, af en toe roeren.
- Bak de garnalen in een andere pan met een klein scheutje olie aan.
- Voeg vervolgens de garnalen toe aan het knoflook-ui mengsel en giet er een klein scheutje witte wijn aan toe. Laat de wijn verdampen om de smaken te versterken.
- Kook de tagliatelle volgens de gebruiksaanwijzing. Giet deze af en meng een klein scheutje extra vierge olijfolie Extra vierge olijfolie/
- Voeg ten slotte de pesto toe en meng met de gekookte tagliatelle met de saus in de pan, zodat het een geheel wordt.
Vergeet niet te garneren met wat Parmezaanse kaas en een paar blaadjes verse basilicum!